FESTIWAL Z DYNIĄ W ROLI GŁÓWNEJ

W czwartek 20 października 2016 roku w Pijalni Wód-Palmiarni ,,Inowrocławianka ‘’odbył się niezwykły festiwal, bo II Festiwal Dyni na Kujawach. Sprawcą tego wydarzenia był już po raz kolejny, inowrocławski Gastronomik, który wraz z Kujawskim Centrum Kultury przygotował cały szereg atrakcji dla mieszkańców Inowrocławia.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Wrzesień kojarzy się wszystkim z zakończeniem wakacji, rozpoczęciem roku szkolnego, cudownym babim latem ... Teraz przyszedł czas na pierwsze powakacyjne przywitanie kolegów i nauczycieli, no i na odpisanie planu lekcji na jutrzejszy, pierwszy dzień nauki.

II edycja Kulinarny Master Team

II edycja Kulinarny Master Team za nami! Nasza szkoła już kolejny raz wraz z KCK Inowrocław zorganizowała niesamowite kulinarne show dla dzieci z okazji ich święta. Tym razem zaprosiliśmy do rywalizacji uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Trzyosobowe drużyny stawiły się do konkursu w pełnym oporządzeniu i z ogromnym pokładem energii , która tak ich rozpierała, że spiżarnia ledwo wytrzymała 15 minutowe ,,polowanie na produkty” od którego rozpoczęła się zacięta rywalizacja. Następne 50 minut , to już intensywna praca na stanowiskach , aby wyczarować hamburgery i desery, które będą w stanie zaskoczyć wymagające Jury. Nad całym zamieszaniem czuwali   uczniowie klas gastronomicznych , którzy zadbali o bezpieczne grillowanie a także wspierali swych młodszych kolegów . W końcu dla naszych uczniów kuchnia nie ma tajemnic, gdyż w naszej szkole nabierają rzetelnej wiedzy i umiejętności z tego zakresu .

Adepci sztuki kulinarnej

Olimpiada Zdrowego Stylu Życia

W grudniu odbył się etap rejonowy XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia. Uczennice Gastronomika zdobyły czołowe miejsce. Klaudia Wesołowska z klasy II a/b zajęła III miejsce, a Hania Zielińska z klasy II c zajęła I miejsce i awansowała do etapu okręgowego olimpiady, który odbędzie się w marcu.