SZKOŁA JEST ... FAJNA

Nauka może być przyjemna. Staramy się aby w naszej szkole właśnie tak było.

ROZWIJAJ PASJE

 

Rozwijaj i pielęgnuj swoje zainteresowania.

Oferta zajęć pozalekcyjnych pozwala w ciekawy sposób spędzić wolny czas.

ATRAKCYJNE PROFILE

 

Wybierz naukę na jednym z wielu atrakcyjnych kierunków.

Program zajęć jest konsultowany z przyszłymi pracodawcami, to gwarancja wysokich kompetencji zawodowych.

Sprawozdanie z działalności Samorządu Uczniowskiego

PRZEDSIĘWZIĘCIA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO ZREALIZOWANE W PIERWSZYM SEMESTRZE W ROKU SZKOLNYM 2016/2017:

  1. 1.Dzień Chłopaka w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2!

W tym szczególnym dniu dziewczęta z Gastronomika przygotowały gazetkę okolicznościową z wyjątkowymi życzeniami dla swoich kolegów. Chłopcy, którzy w dniu swojego święta wyróżnili się elementami ubioru (krawaty, muszki, kapelusze) byli zwolnieni z odpowiedzi i kartkówki.

  1. 2.Dzień Edukacji Narodowej.

Dnia 11 października młodzież przygotowała słodki poczęstunek. Nauczyciele mieli okazję popróbować wypieków swoich uczniów. Wszystko smakowało wybornie! Pychota!!

W tym szczególnym dniu uczniowie podziękowali nauczycielom za cierpliwość, wyrozumiałość. Były kwiaty, wiersze i piosenki...

  1. 3.18 października przedstawiciele SU w składzie Jagoda Zbijewska, Marta Oliwa wraz z opiekunem Anną Jasińską uczestniczyli w szkoleniu „Bezpieczna i przyjazna szkoła priorytetem działań Samorządu Uczniowskiego” zorganizowanym przez Wydział Zarządzania I Nauk Społecznych w Inowrocławiu Wyższej Szkoły Gospodarki. Spotkanie było okazją do dyskusji na temat zagrożeń z jakimi można spotkać się w szkole i w jaki sposób można tym zagrożeniom zapobiegać.
  2. 4.25 października odbyły się wybory do MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ. Naszą szkołę reprezentować będą Jagoda Zbijewska oraz Marta Oliwa z klasy IIc.
  3. 5.ŚWIĘTO KOTA!

Dnia 26 października klasa IIc, ubiegłoroczni zdobywcy Pucharu Dyrektora Szkoły wraz z SU przyjęli do grona uczniów naszej szkoły „kociaki” z klas pierwszych, którzy znakomicie sprostali przygotowanym zadaniom. Wykazali się wolą walki, hartem ducha i poczuciem humoru. Po zaciętej rywalizacji Puchar Dyrektora Szkoły trafił do klasy Izg. GRATULIUJEMY!

  1. 6.Obchody Święta Niepodległości.

Z okazji ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI uczniowie przygotowali inscenizację

słowno-muzyczną upamiętniającą najważniejsze wydarzenia z historii naszej Ojczyzny. Społeczność uczniowska miała okazję, w ciszy i zadumie, pomyśleć o tych, którym zawdzięczamy wolność i niepodległość.

  1. 7.Koncert Kolęd – już po raz szósty!

Świąteczny nastrój w Gastronomiku!

Społeczność naszej szkoły mogła, już po raz kolejny, spotkać się na wspólnym kolędowaniu w Miejskim Domu Kultury. W magiczny klimat świąt wprowadzili nas uczniowie, którzy zaprezentowali, z niezwykłym talentem, najpiękniejsze kolędy, świąteczna piosenki oraz teksty poetyckie.